S námi se neztratíš
Ušetři 30 %Časově omezené akční nabídky /Zjisti více
Pusť se do výběru dovolené

Mapa Kapverdských ostrovů – kde leží?

Kapverdské ostrovy (angl. Cape Verde, nikoliv Capverdy) se nachází v Atlantském oceánu nedaleko západního pobřeží Afriky. Nejbližšími sousedy jsou tedy státy Gambie, Senegal a Mauritánie.

Většina povrchu je díky svému sopečnému původu kamenitá, avšak ne hornatá, ale spíše nížinatá. Typicky dovolenkové ostrovy Sal a Boa Vista mají naopak povrch tvořen jemným pískem, díky čemuž zde nalezneme úžasné scenérie nekonečně dlouhých pláží. Díky tomu se tyto dva ostrovy staly hlavním cílem kapverdského turismu a nutno dodat, že se jim velmi daří.

Odhal akční zájezdy na Kapverdy se slevou →

Kapverdy jsou složeny z 10 hlavních ostrovů. Ty se dělí na dvě základní skupiny:

 • ostrovy Barlavento (Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal a Boa Vista)
 • ostrovy Sotavento (Maio, Santiago, Fogo a Brava)

Barlavento leží na návětrné (severní) straně, což dopřává větším a silnějším vlnám. Naopak Sotavento je v závětrné (jižní) části Kapverd.

I přesto, že se Kapverdy nachází u 15° zeměpisné šířky, tedy téměř u rovníku, je místní podnebí díky studeným proudům Atlantiku snesitelné po celý rok. Kapverdské počasí tak nezávisle na ročním období diktuje celoročně teploty okolo 25°C.

Mapa Kapverdských ostrovů

Názorné zobrazení polohy jednotlivých ostrovů včetně jejich názvů naleznete na této přiložené mapě. Kapverdské ostrovy můžete taktéž zobrazit na detailnější mapě – mapa se nachází vpravo nahoře.

Kapverdy mapa
Kapverdy mapa – Oona Räisänen, wikipedia.org

Ukázková mapa Kapverd pochází z volně dostupných zdrojů na portálu wikipedia.org.

Mapa Kapverdských ostrovů – kde leží?
3.3 (hlasů: 114)

Naposledy aktualizoval David dne .

Chceš letět k moři? Vyber si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Otázky a odpovědi

 • Ahoj Davide,
  plánuji dovolenou na Kapverdech (od 20.10. cca na 10-14 dní), ale preferuji spíše místa bez turistů a poznání místní kultury. Chtěla bych vidět jak hory, tak pláž, prostě cestování na vlastní pěst (žádné hotely typu all inclusive apod.) Nevadí mi cestovat ve stylu – 2-3 dny na jednom místě a pak se přesunout jinam. Mohla bych Tě poprosit o doporučení, které z ostrovů by byly pro to nejvhodnější? Dočetla jsem se akorát, že Boa Vista je hezká na pláže, Santo Antao na hory.. dá se přesouvat mezi ostrovy jinak než letecky ?(někde funguje prý ferry, ale ceny se mi nepodařilo vyhledat..) Díky moc!

 • Jaké je na Kapverdách počasí v prosinci ? Děkuji

 • Dobrý den, mohl byste mi poradit jak je to s přejezdem lodí ze Sao Vicente na Santo Antao (dá se nalodit i s autem?) a zda se dají najít někde časy odjezdů? Děkuji

 • Jak je tam časové pásmo?

 • Prosim o info.Kolko ma vide Ostrovy v mesiaci november polpenzia na 10 dni pre dve dospele osoby.Poistenie atd vsetko spolu.Celkova cena.Dakujem.Prokop.

  • Dobrý den Prokope, na Kapverdách se nabízí snídaně v rodinném hotelu Central nebo all inclusive v resortech. Celkem se ceny zájezdů pohybují okolo 20–30 tisíc na osobu, tedy pro dvě osoby asi 1.900 eur.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *