S námi se neztratíš
Ušetři 30 %Časově omezené akční nabídky /Zjisti více
Pusť se do výběru dovolené

Kapverdské ostrovy

Dovolená na Kapverdských ostrovech

Kapverdské ostrovy, zkráceně taktéž jako Kapverdy, jsou ostrovním státem při západním pobřeží afrického kontinentu. Kapverdy, souostroví 10 menších ostrovů sopečného původu, leží ve vodách Atlantského oceánu přibližně 570 km od pobřeží další dovolenkové destinace Senegalu. Od poslední části Evropy jsou Kapverdy odděleny asi 1.500 km, a to od severněji ležících Kanárských ostrovů. Hlavním městem Kapverd je Praia.

Název Kapverdy zní v originálu República de Cabo Verde, což v překladu znamená Zelený mys. Historie těchto ostrovů sahá do 15. století, kdy byly prvně kolonizovány portugalskými mořeplavci. Díky své atraktivní poloze lákaly Kapverdy v minulosti zejména piráty, včetně nejznámějšího Sira Francise Drakea.

Novodobé Kapverdské ostrovy se nesou ve znamení levné, ale luxusní a exotické dovolené.

Tichá dovolená s nekonečnými plážemi

Jak jsem již psal, Kapverdské ostrovy jsou složeny z 10 větších a několika dalších menších ostrovů. Největší z nich jsou ostrov Sal, ostrov Boa Vista a ostrov Maio. Tyto ostrovy jsou rozlehlé, písečné, s malou vegetací a s absencí jakýchkoliv kopců a skal. Zbylých sedm ostrovů je naopak více kamenitých s větším podílem vegetace.

Sal, Boa Vista a Maio nabízí překrásnou dovolenou zejména pro ty, kteří hledají klid, pohodu a dlouhé písečné pláže. Kapverdská letoviska se velmi podobají těm, které najdeme v Egyptě či Tunisku. Rozhodně je však nemůžeme v žádném případě porovnávat. Kapverdy nabízí mnohem více luxusu a stálejší klimatické podmínky, které jsou vhodné k návštěvě po celý rok.

Stálé počasí na Kapverdách

Klima a podnebí na Kapverdských ostrovech je velmi příznivé. Po celý rok zde najdeme teploty mezi 20 – 30°C. Teplota moře u Kapverdských ostrovů je značně ovlivněna studenými proudy. Díky tomu se voda celoročně pohybuje okolo 23 – 24°C. Tedy žádná káva, ale rozhodně ani studená voda. Tyto teploty jsou přeci jen typické pro Atlantik. Naopak voda v bazénu se ohřívá velmi rychle. S čím je nutné na Kapverdách počítat je fakt, že povětrnostní podmínky nejsou klidné. Vítr tu bude foukat neustále, nejsilnější bývá v počátku roku, proto je dobré myslet i na lehký svetr či mikinu v případě večerních procházek po nekonečně dlouhých plážích.

Kapverdské ostrovy
3.7 (hlasů: 10)

Naposledy aktualizoval David dne .

Chceš letět k moři? Vyber si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *